toc Рубрики

Трансформація акцизної політики Украни

Трансформація акцизної політики Украни

Трансформація акцизної політики України: монографія / [Коротун В. І., Брехов С. С., Новицька Н. В. та ін.]; за заг. ред. В. І. Коротуна. – Ірпінь : Видавництво Національного університету ДПС України, 2015. – 404 с.


У монографії досліджено особливості формування та реалізації акцизної політики держави, її місця та ролі в системі державного регулювання економіки, приведено критерії оцінки ефективності реалізації фіскального та регулюючого потенціалу акцизного оподаткування. Визначено загальні світові тенденції розвитку акцизного оподаткування, а також виокремлено особливості оподаткування окремих сегментів ринку підакцизних товарів, які притаманні краї нам з розвинутими та трансформаційними економіками, систематизовано та класифіковано застосовувані інструменти державного регулювання ринку підакцизних товарів.

Виявлено проблеми в реалізації фіскального та регулюючого потенціалу акцизного оподаткування в Україні, зосереджено увагу на вразливих місцях механізму адміністрування акцизного податку; контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів в Україні. Обґрунтовано необхідність реалізації в Україні комплексу заходів трансформації акцизної політики на середньо- та довгострокову перспективу, що у сукупності дозволить підвищити фіскальну, економічну, екологічну та соціальну ефективність акцизного оподаткування, а також сприятиме зниженню рівня тінізації ринку підакцизних товарів, підвищить результативність здійснення державного контролюючого впливу на зазначеному ринку.


Завантажити PDF